Κυριακή 3 Οκτωβρίου 2010

Οδυνηρή ισοπαλία για Ρούμπιν

Έχασε έδαφος στη μάχη του τίτλου η Ρούμπιν Καζάν. Η προσεχής αντίπαλος του Παναθηναϊκού στο Τσάμπιονς Λιγκ αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 στην έδρα της Σιμπίρ για την 23η αγωνιστική του ρωσικού πρωταθλήματος...

Μπορεί η Ρούμπιν να «γύρισε» το παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο με τα γκολ των Νομπόα (50’ πέναλτι) και Μποκέτι (81’), ωστόσο στο 82ο λεπτό οι γηπεδούχοι με γκολ του Μπελιάεφ πήραν τον βαθμό της ισοπαλίας.

Έτσι, η Ρούμπιν έχει 47 βαθμούς (επτά στροφές πριν το τέλος του πρωταθλήματος), τρεις λιγότερους από την πρωτοπόρο Ζενίτ, η οποία όμως έχει και τρεις αγώνες λιγότερους.

Παράλληλα, η αντίπαλος του Παναθηναϊκού «απειλείται» και από την τρίτη ΤΣΣΚΑ Μόσχας, η οποία έχει 42 βαθμούς.

Η σύνθεση της Ρούμπιν: Ρίζνικοφ, Ανσάλντι (46’ Καλέσιν), Μποκέτι, Κούζμιν, Νάβας, Γκόρμπανετς (46’ Κορνιλένκο), Κάρλος Εντουάρντο (84’ Μπαλιάικιν), Κασάεφ, Νάτκο, Νομπόα, Μεντβέντεφ.