Κυριακή 3 Οκτωβρίου 2010

Δεν έφτανε μόνο ο Sotis

Κάποτε ήταν μια ομάδα που την έλεγαν Λίβερπουλ...

Ο Σωτήρης Κυργιάκος σκόραρε, αλλά η Λίβερπουλ έγραψε άλλη μία μαύρη σελίδα στην ιστορία της, καθώς ηττήθηκε με 1-2 από την Μπλάκπουλ μέσα στο "Άνφιλντ". Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 29' με την εκτέλεση...

ΔΕΙΤΕ ΤΟ VIDEO

πέναλτι του Άνταμ και διπλασίασαν τα τέρματά τους στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με τον Βάρνεϊ.

Ο Φερνάντο Τόρες είχε αποχωρήσει τραυματίας μόλις στο 10' και η Λίβερπουλ το μόνο που κατάφερε στο δεύτερο μέρος ήταν να μειώσει στο 56' με τον Κυργιάκο να σκοράρει στο 53' με όμορφη κεφαλιά από εκτέλεση φάουλ του Τζέραρντ.

Δεύτερη η Σίτι

Η Μάντσεστερ Σίτι νίκησε με 2-1 την Νιούκαστλ στο "Σίτι οφ Μάντσεστερ" και ανέβηκε στην 2η θέση της βαθμολογίας, προσπερνώντας την ManUtd.

Οι πολίτες άνοιξαν το σκορ στο 18' με την εκτέλεση πέναλτι του Κάρλος Τέβες, ενώ στο 24' ισοφάρισε ο συμπαίκτης του στην εθνική Αργεντινής, Χονάς Γκουτιέρες.

Ο Άνταμ Τζόνσον μπήκε στο ματς στο 72' και στο 75' έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, χαρίζοντας την νίκη στους γηπεδούχους, ενώ σκόραρε για 2ο σερί ματς μετά από αυτό της περασμένης Πέμπτης με την Γιουβέντους για το Europa League.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής:

Σάββατο
Γουΐγκαν - Γουλβς 2-0 (65' Χόρντι Γκόμεθ, 85' Ρονταγέγκα)
Μπέρμιγχαμ - Έβερτον 0-2 (54' αυτ. Ρότζερ Τζόνσον, 93' Τιμ Κέιχιλ)
Στόουκ - Μπλάκμπερν 1-0 (48' Γουόλτερς)
Σάντερλαντ - Μάντσεστερ Γιουν. 0-0
Τότεναμ - Άστον Βίλα 2-1 (45'+2 και 75' Φαν ντερ Φάαρτ / 16' Ολμπράιτον)
Γουέστ Μπρομ - Μπόλτον 1-1 (78' Μόρισον / 64' Ελμάντερ)
Γουέστ Χαμ - Φούλαμ 1-1 (51' Πικιόν / 33' Ντέμπσεϊ)

Κυριακή
Μάντσεστερ Σίτι - Νιούκαστλ 2-1 (18' πέν. Τέβες, 75' Άνταμ Τζόνσον / 24' Χονάς Γκουτιέρες)
Λίβερπουλ - Μπλάκπουλ 1-2 (53' Κυργιάκος / 29' πέν. Άνταμ, 45'+1 Βάρνεϊ)
Τσέλσι - Άρσεναλ 1-0 (39' Ντρογκμπά) [Live]