Δευτέρα 4 Οκτωβρίου 2010

Blanco σε Pelletieri και γκολ...

Ένας παλιός μας γνώριμος τιμώρησε την μεγάλη και ιστορική Μπόκα Τζούνιορς η οποία και φέτος αντιμετωπίζει σημαντικά αγωνιστικά πρωταθλήματα ακόμα και όταν αγωνίζεται στο καυτό Μπομπονέρα! Η ομάδα...

του Ρικέλμε (που χωρίς αυτός δεν βλέπεται) γνώρισε την ήττα, τα ξημερώματα από την Λανούς με σκορ 1-2!

Το σκορ άνοιξαν στο 8ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι με τον Μπλάνκο !!!, για να ισοφαρίσουν οι γηπεδούχοι στο 35 με τον Ινσαουράλντε. Στο 5΄ όμως λεπτό των καθυστερήσεων, ο πρών κιτρινόμαυρος Αουγκουστιν Πελετιέρι, γνωστός και ως χταπόδι από την λευκή βούλα του πέναλτυ χαστούκισε την Μπόκα ρίχνοντάς την κι άλλο στν βαθμολογία!

Με δέκα τελείωσαν το παιχνίδι οι γηπεδούχοι εξ αιτίας της αποβολής του Ροντρίγκεζ στο 90.