Τετάρτη 22 Σεπτεμβρίου 2010

Συνελήφθη διαιτητής με ναρκωτικά

Με έξι κιλά ηρωίνης στην κατοχή του συνελήφθη ένας διαιτητής από τον Ισημερινό στο αεροδρόμιο της Νέας Υόρκης. Πρόκειται για τον 41χρονο, Μπάιρον Μορένο ο οποίος αρκετές...

φορές έχει απασχολήσει τα ΜΜΕ της χώρας του για τις αποφάσεις του σε παιχνίδια πρωταθλήματος, αλλά και ακόμη σε ματς για το Παγκόσμιο Κύπελλο.

Συγκεκριμένα το 2002 είχε διευθύνει το παιχνίδι ανάμεσα στη Νότια Κορέα με στην Ιταλία για τη φάση των 16, στο οποίο οι γηπεδούχοι και διοργανωτές είχαν προκριθεί με νίκη 2-1 στην παράταση. Οι Ιταλοί είχαν αρκετά παράπονα καθώς ο Μορένο δεν είχε μετρήσει κανονικό γκολ τους και είχε αποβάλει με κόκκινη κάρτα τον Τότι.

Σε παιχνίδι πρωταθλήματος της χώρας του ο διαιτητής από το Εκουαδόρ είχε τιμωρηθεί με 20 αγωνιστικές αποκλεισμό γιατί είχε κρατήσει 12 λεπτά καθυστερήσεις.